کاهش مصرف باتری لومیا (تست شده)

, ,
اقدامات ساده و ضروری برای کاهش مصرف باتری گوشی های لومیا در مایکروسافت می

چندی بیش از انتشار ویندوز ۱۰ موبایل نمیگذرد و با وجود تمام زحماتی که برای ارتقا و رفع کاستی های این سیستم عامل کشیده می شود مصرف باطری این سیستم عامل به یکی از دغدغه های اصلی کاربران تبدیل شده است . در این مقاله ما بر آن شدیم تا بتوانیم خدمتی هرچند کوچک در حق کاربران ویندوزفون داشته باشیم.
در اینجا لیست کارهایی که باید روی گوشی خود انجام دهید آمده است …


ابتدا برای تاثیر بیشتر این تنظیمات توصیه میشود گوشی خود را وایپ کرده و حتما توجه کنید که گوشی خود را به جدیدترین بیلد آپدیت کرده باشید.
۱-خاموش کردن مکان یا لوکیشن:
مکان یا همان لوکیشن برای استفاده خاصی میباشد و روشن کردن دایم آن مصرف زیاد باتری را به همراه خواهد داشت . پس فقط در مورد خاص آن را روشن کنید … مثل عکاسی یا استفاده از کورتانا یا نقشه..
برای خاموش کردن مکان از قسمت اعلانات می توانید آن را خاموش کنید.

اقدامات ساده و ضروری برای کاهش مصرف باتری گوشی های لومیا در مایکروسافت می

۲-خاموش کردن دستیار صوتی Cortana
دستار صوتی به تمامی سیستم های موبایل دسترسی دارد ومیزان بسیاز زیادی از حافظه و به خصوص باتری را مصرف میکند و به نطر میرسد در ایران خیلی مورد استفاده قرار نمی گیرد پس با خاموش کردن آن در میزان مصرف باتری کمک بسیاری خواهد شد. در ضمن لازمه کورتانا لوکیشن هست که خود باعث مصرف زیاد می باشد.
برای خاموش کردن کورتانا کافیست وارد کورتانا شده و گزینه تنظیمات را انتخاب کرده بعد از وارد شدن اولین گزینه را خاموش کنید . مطابق عکس زیر:

اقدامات ساده و ضروری برای کاهش مصرف باتری گوشی های لومیا در مایکروسافت می

۳-خاموش کردن NFC:

اقدامات ساده و ضروری برای کاهش مصرف باتری گوشی های لومیا در مایکروسافت می

۴-بستن برنامه های پس زمینه :
برنامه هایی هستند که در پس زمینه مقدار زیادی از باتری مصرف میکنند و نیاز به روشن نگه داشتن آنها نیست .اقدامات ساده و ضروری برای کاهش مصرف باتری گوشی های لومیا در مایکروسافت می
۵-استفاده از برنامه ۶TAG بجای اینستاگرام
برنامه اینستاگرام مصرف بسیاربالای باتری را به همراه دارد در ضمن در لیست برنامه های پس زمینه در منوی مصرف باتری نیست و نمی شود آن را محدود کرد پس بجای آن از برنامه ۶TAG استفاده شود هم مصرف آن کمتر است هم میشود در پس زمینه آن را غیر فعال کرد.

اقدامات ساده و ضروری برای کاهش مصرف باتری گوشی های لومیا در مایکروسافت می

۶-بستن GLANCE SCREEN
برنامه گلنس اسکرین به شکل وحشتناکی باعث کاهش باتری میشود که با بستن آن صرفه جویی خواهد شد.در ضمن دبل تپ هیچ تاثیری در مصرف باتری ندارد.

این روش بر روی لومیا ۱۵۲۰ کاملا تست شده چون این مدل لومیا بیشترین مصرف را در مصرف باتری داشته و کاربران شبکه های اجتماعی این گوشی را بعد از ارتقا به نسخه ۱۰ ویندوز موبایل پرمصرف ترین گوشی در زمینه شارژ اعلام کرده اند و بنده شخصا از این گوشی استفاده می کنم و بعد از مدتها شاهد مصرف یکسان این گوشی با نسخه هشت همین گوشی شدم و اگر کاربرانی باشند که نسخه هشت ویندوز موبایل را روی لومیا ۱۵۲۰ استفاده کرده باشند پی به حرف بنده میبرند. حالا بعد از مدتها دارم با خیال راحت از گوشیم استفاده میکنم بدون اینکه ترسی ار تمام شدن شارژ گوشی داشته باشم . برای تمام کاربران ویندوز فون آرزوی روزهای بهتر دراین سیستم عامل دارم.

نویسنده : محمد ایران خواه از بندرلنگه
Email : Mirankhah13@hotmail.com
Insta: A.C.Milan_Fan

4 پاسخ
  • تیم مایکروسافت می
   تیم مایکروسافت می می گوید:

   سلام ممنون از شما
   این برنامه برای برگردوندن گوشی های ویندوزی به سیستم عامل اولیه شون استفاده میشه
   به طور مثال گوشی لومیا ۷۳۰ سیستم عامل اولیه اش ویندوز فون ۸.۱ هستش
   اگه به ویندوز ۱۰ موبایل آپدیت کنید و بعد ریست فکتوری کنید به ویندوز ۸.۱ برنمیگرده و ویندوز ۱۰ موبایل باقی میمونه
   کار این برنامه اینه که به ویندوز ۸.۱ برش گردونه
   برای همه ی گوشی های ویندوزی قابل استفاده است. البته این یکی از کاربرد های این نرم افزار هستش.
   به طور مثال برای ارتقای فریمورک اصلی گوشی های ویندوزی هم استفاده میشه و همچنین برای رفع هر گونه ایراد نرم افزاری میشه از این نرم افزار استفاده کرد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به شرکت در بحث هستید؟
در صورت تمایل مشارکت کنید!

پاسخ دهید