سهم مروگرهای مایکروسافت همچنان در حال کاهش است

مرورگر اج مایکروسافت مایکروسافت می

مروگر Edge مایکروسافت با به روز رسانی سالانه ی ی ویندوز ۱۰ قابلیت های بسیاری را به دست آورد ، قابلیت هایی مانند پشتیبانی از افزونه ها ، پشتیبانی از نوتیفیکیشن و … .اما به نظر میرسد این نسخه ی تازه از مروگر مایکروسافت هم نتوانسته است روند کاهش سهم مایکروسافت از کاربران اینترنت را متوقف کند تا آنجا که  بر پایه ی آمار های موسسه ی Net Applications سهم کلی مروگر های این شرکت شامل اینترنت اکسپلورر و اج در ماه آگوست مجموعا ۲.۱۵ درصد کاهش یافته و در پایان ماه سهم ۳۲.۵۴ درصدی از کاربران را به خود اختصاص داده اند.

این چهارمین ماه در شش ماه گذشته است که این دو مروگر مجموعا با بیش از ۲ درصد افت کاربر رو به رو میشوند ، روندی که در ۱۱ سال گذشته بی سابقه بوده است .

اینترنت اکسپلورر در شش ماه گذشته بیش از ۱۲ درصد از سهم خود از کاربران اینترنت را از دست داده است و از ابتدای سال میلادی جاری تا کنون این عدد به بیشش از ۱۶ درصد می رسد .

 

مرورگر گوگل کروم همچنان بیشترین نفع را از وضعیت به وجود آمده به دست آورده و با افزایش ۳.۰۲ درصدی سهم ۵۳.۹۷ % از کاربران را از آن خود کرده است . حتی پس از آنکه مایکروسافت تصمیم گرفت پشتیبانی نسخه های قدیمی تر از IE11 را خاتمه دهد و انتخاب بین ارتقا به آخرین نسخه و یا مهاجرت به Edge را در اختیار کاربران قرار داد  باز هم با این کاهش غیر منتظره مواجه شدند .
فایرفاکس موزیلا اما نتوانست از بحران به وجود آمده برای مایکروسافت آنگونه که گوگل از آن بهره مند شد سود ببرد و با کاهش ۰.۴ الی ۷.۶۹ درصدی از ابتداری سال میلادی یک سوم از کاربران خود را از دست داد . پیشبینی می شود در صورت ادامه ی روند فعلی سهم فایرفاکس از کاربران اینترنت تا حدود ماه مارس ۲۰۱۷  به کمتر از ۵ درصد سقوط کند، سهم مایکروسافت تا پایان سال به ۲۵ درصد کاهش یافته و کروم تا پایان سال با افزایش سهم خود به ۶۶ درصد ، دو سوم کل کاربران اینترنت را به خود اختصاص دهد.

منبع:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به شرکت در بحث هستید؟
در صورت تمایل مشارکت کنید!

پاسخ دهید