از سال 2000 میلادی،ارزش کمپانی مایکروسافت به 500 میلیارد دلار رسید

Microsoft

 

با انتشار گزارش مالی مایکروسافت در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۶، مشخص شد که ارزش کمپانی بعد از گذشت ۱۶ سال، مجددا به مرز ۵۰۰ میلیارد دلار رسیده است. بعد از پشت سر گذاشتن سه ماهه دوم خوب در سال گذشته، مایکروسافت به شکستن پیش بینی های تحلیلگران وال استریت (wall streat)ادامه می دهد.

ارزش سهام مایکروسافت در زمان انتشار این گزارش، با ۲.۱ درصد رشد به ۶۵.۶۴ دلار و ارزش کمپانی به ۵۱۰.۳۷ میلیارد دلار رسیده و اکنون ارزش سهام رقمی معادل ۶۵.۸۵ دلار است. تحلیلگران رقم ۷۶.۰۰ دلار را برای مایکروسافت پیش بینی می کنند.
آخرین باری که ارزش دلاری کمپانی مرز ۵۰۰ میلیارد دلار را رد کرده بود، مربوط به مارس ۲۰۰۰ است، در آن زمان شاهد عدد ۵۵۰ میلیارد دلار بودیم. مایکروسافت هنوز پشت سر دو کمپانی اپل (۶۴۲ میلیارد دلار) و گوگل (۵۷۰ میلیارد دلار) قرار گرفته اما با وجود تجارت ابری خود، سرعت رشد قابل توجهی دارد.

به لطف فعالیت در بخش پردازش ابری و حضور ساتیا نادلا به این جایگاه بازگشته. زمانی که نادلا، زمام مدیریت مایکروسافت را از استیو بالمر در سال ۲۰۱۴ تحویل گرفت، ارزش سهام مایکروسافت ۳۴ دلار و ارزش کمپانی در حدود ۳۱۵ میلیارد دلار بود.
می توان استنباط کرد که اگر شخصی ۱۰ هزار دلار در سال ۱۹۸۶ در مایکروسافت سرمایه گذاری می نمود، ارزش سهام او برابر با ۹.۴ میلیون دلار می بود.

به هر حال مایکروسافت تمرکز خود را بر روی سرویس های ابری و کامپیوترهای خانگی قرار داده و به نظر می رسد در این راه موفقیت خوبی کسب نموده است.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به شرکت در بحث هستید؟
در صورت تمایل مشارکت کنید!

پاسخ دهید