ویندوز 10 موبایل دیگر از پردازنده های اسنپدراگون 625 و 830 پشتیبانی نمی کند

ویندوز 10 موبایل مایکروسافت می

مایکروسافت اخیرا دو پردازنده را از لیست سخت افزار های پشتیبانی شده توسط ویندوز ۱۰ موبایل حذف کرده و تعداد پردازنده های سازگار با ویندوز ۱۰ را کاهش داده است. MSM8953 و MSM8998 که با نام اسنپدراگون ۶۲۵ و اسنپدراگون ۸۳۰ نیز شناخته می شوند دو پردازنده ای هستند که دیگر توسط ویندوز ۱۰ پشتیبانی نخواهند شد.

بسیاری از صاحبان دستگاه های ویندوز فون از مایکروسافت به علت عدم عرضه ی آپدیت سالانه ی ویندوز ۱۰ برای تمامی مدل های تلفن همراه گلایه کرده اند. مایکروسافت به سرعت توضیح داده است که به دلیل محدودیت هایی در RAM، دستگاه های با رم ۵۱۲ امکان نصب و اجرای صحیح سیستم عامل حدید را نخواهند داشت.

حذف اسنپدراگون  ۸۳۰ حتی عجیب تر از این است چرا که این پردازنده هنوز به صورت رسمی عرضه نشده است. طبق برخی شایعات قرار بود این پردازنده در سرفیس فون مایکروسافت استفاده شود که البته با اتفاق اخیر این مورد دیگر بلاموضوع است و احتمالا از اسنپدراگون  ۸۲۰ در این دستگاه ها استفاده خواهد شد.

 

توجیه دیگر برای این موضوع آن است که Qualcomm به زودی پردازنده ی جدیدی را عرضه می کند که در  سرفیس فون مایکروسافت استفاده خواهد شد. فعلا اما این تنها یک تئوری و فرض محض است و ما هیچ اطلاعاتی برای تایید این فرضیات در اختیار نداریم.

 

البته یک توجیه دومی نیز وجود دارد که محتمل تر به نظر می رسد و آن اینکه مایکروسافت تنها به این دلیل اسنپدراگون  ۸۳۰ را از لیست سخت افزار های پشتیبانی شده حذف کرده است که تولید کننده ی این پردازنده هنوز به طور رسمی آن را عرضه نکرده است .به بیان دیگر آنکه مایکروسافت نمیتواند از هماهنگی پردازنده ای با ویندوز ۱۰ اطمینان حاصل کند که هنوز وجود ندارد.

لیست فعلی سخت افزار های پشتیبانی شده توسط ویندوز ۱۰ موبایل تنها ۶ پردازنده را در خود جای داده است :

Qualcomm MSM8994, MSM8992, MSM8952, MSM8909, MSM8208, MSM8996 که به نام اسنپدراگون  ۸۱۰, ۸۰۸, ۶۱۷, ۲۱۰, ۲۰۸  و ۸۲۰ نیز شناخته می شوند.

منبع:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به شرکت در بحث هستید؟
در صورت تمایل مشارکت کنید!

پاسخ دهید