بررسی تخصصی : بتلفیلد 1 (Battlefield 1)

پوستر بتلفیلد 1

بتلفیلد 1 (Battlefield 1): پایان انتظارات

از اولین زمانی که اولین تریلر بتلفیلد منتشر شد زمان زیادی میگذرد . از همان روز اول انتشار همه میدانستند که با بازی بی نظیری روبرو خواهند شد و این اتفاق هم افتاد . بتلفیلد 1 اثر استودیو DICE و با همکاری EA اثری هنری است. با بررسی کامل این بازی همراه ما باشید.

گرافیک خوب ، بخش کمپین ( داستانی ) قوی ، بخش آنلاین با سرور های عالی ، مود های مختلف بخش آنلاین ، تنوع اسلحه ها ، وسیله ها ، قابلیت شخصی سازی آن ها و … همه آن چیزی بود که از این بازی انتظار میرفت. حالا به بررسی هر کدام از این قسمت ها می پردازیم :

یک : کمپین

بخش کمپین بتلفیلد حول جنگ جهانی اول است و از 6 شخصیت مختلف استفاده شده که هر کدام در منطقه ی خاص خود دنبال می شوند ( مثلا یکی در استرالیا و یکی دیگر در خاورمیانه )و هرکدام دارای مراحل متعدد هستند . ( به طور میانگین و برای پایان دادن داستان یکی از افراد حدودا 2 ساعت زمان لازم است ) .

دو : مالتی پلیر(Multiplayer)

این بخش که بسیار مورد توجه گیمر هاست از تنوع خوبی برخوردار است . بخش آنلاین به طور کل به دو قسمت اصلی تقسیم می شود که یکی از آنها تقریبا حول محور جنگ هایی که در طول جنگ جهانی اول اتفاق افتاده است می گردد و پلیر ها به صورت گروهی هر کدام به جای کشوری قرار می گیرند و به جنگ می پردازند.

در بخش دوم مالتی پلیر که تا الان به 4 – 5 قسمت تقسیم میشود دارای جذابیت خاصی است . از این موارد میتوان به Team Deathmatch و conquest اشاره کرد که در اولی بازیکن ها به دو تیم 12 نفره تقسیم می شوند و روبروی هم قرار میگیرند و هر تیمی که به امتیاز 100 دست پیدا کند برنده میشود. و در دومی بازیکن ها به دو گروه 32 نفره تقسیم میشوند و تیمی که به امتیاز 1000 دست پیدا کند برنده می شود . از حق نگذریم سرور های بتلفیلد 1 به قدری خوب است که میتوان با اینترنت ایران بدون بیرون شدن از سرور به راحتی بازی کرد 🙂
بخش مالتی پلیر بتلفیلد 1 شامل 5 – 6 مپ میشود که قرار است در آینده به تعداد آن ها افزوده شود و همچین قرار است حالت های مختلف مالتی پلیر دیگری به آن ها اضافه شود .

سه : گیم پلی و گرافیک

گرافیک بتلفیلد خیره کننده است در واقع نمیشود بازیکنی به تجربه بتلفیلد 1 بپردازد و از آن تعریف و تمجید نکند . همچنین در تست های انجام شده کاشف به عمل آمده که بتل فیلد1 در ایکس باکس وان بدون افت فریم قابل اجراست . تنها ایراد به گیم پلی را میتوان تعدادی باگ ( مثلا هنگام برخورد تانک به اسب ؛ اسب پرت میشود ) اشاره کرد که با نادیده گرفتن آن؛ گیم پلی بتلفیلد 1 تغییر خاصی نسبت به نسل های قبل خود ندیده و همان تجربه خوب را به مخاطب القا میکند .
چهار : اسلحه ها و وسایل نقلیه
در این بخش می توان به تبحر DICE پی برد .وسایلی از جمله : دو نوع تانک، نفر بر ، سه نوع هواپیما ، اسب اشاره کرد که غیر از اسب همه قابلیت شخصی سازی دارند. اسلحه های بتلفیلد از اسنایپر (تک تیر انداز) و رگبار و شات گان و کلت و هفت تیر و بمب و مسلسل تشکیل می شوند که هر کدام از این ها دارای کلاس های مخلتلفی میشوند .
در اخر لازم است به دوستداران شوتر های اول شخص توصیه شود که تجربه این اثر را که امتیاز متا 88 را به دست آورد از دست ندهند .

 

قیمت:

بتل فیلد 1 هم اکنون با قیمت 60 دلار در داخل کشور قابل تهیه است .

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] انتشار عناوینی مثل سری بازی های کال اف دیوتی (Call of Duty) و بتل فیلد (Battlefield) (که ببررسی آن را قبلا منتشر کردیم) میگذرد و این دسته بازی ها جای خود را در میان گیمر های […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به شرکت در بحث هستید؟
در صورت تمایل مشارکت کنید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *