بینگ درخواست های حذف نتایج جستجو را اعمال خواهد کرد

مرکز مبارزه با جرایم سایبری مایکروسافت مایکروسافت می

 

همزمان با آنکه سیاست های گوگل در رابطه با حذف نتابج جستجو خشم عمومی را برانگیخته است باید توجه داشت که مایکروسافت در جهت هماهنگی با ” حق فراموش شدن” یا RTBF ، این سرویس را به کاربران بینگ ارائه می دهد.  با مایکروسافت می همراه باشید.

در جهت هماهنگی با “حق فراموش شدن”، مایکروسافت جدیدا اعلام کرده است از اطلاعات مکانی برای حذف آدرس ها از لیست نتایج جستجو استفاده خواهد کرد.

 

به گفته ی تیم bing :

 

Bing چشم انداز پاسخ به درخواست های RTBF  از اروپا را گسترش داده است، در گذشته، زمانی که بینگ یک درخواست RTBF را میپذیرفت ، لینک های نتیجه ی جستجو برای اسم شخص را از تمام نسخه های اروپایی بینگ (Bing.fr, Bing.de, Bing.co.uk)  حذف می کرد.

هرچند با به روزرسانی امروز این فرایند پیشتر رفته و با استفاده از شناساگر هایی نظیر IP، آدرس های مربوطه را برای کاربران اروپایی از تمامی نسخه های bing  شامل bing.com حذف خواهد کرد.

اگر درخواست حذف نتایج از فرانسه انجام شده و با آن موافقت شود، به جای حذف نتایج مربوطه از نسخه های اروپایی bing ، نتایج فارغ از نسخه ی bing مورد استفاده و صرفا بر اساس موقعیت مکانی کاربر جستجو کننده پالایش و فیلتر خواهد شد.

این تغییرات در حال حاضر در حال اجرا هستند و قرار است به زودی برای تمامی درخواست های معتبر اعمال شوند . این تغییرات تنها برای درخواست های جدید اعمال خواهند شد و درخواست هایی که قبل این این به آن ها رسیدگی شده است از قابلیت جدید بهره مند نخواهند شد .

هرچند “حق فراموش شدن ” همچنان مبحثی مورد مناقشه در موضع حریم خصوصی اینترنتی محسوب میشود اما به نظر میرسد مایکروسافت همیشه به درخواست های کاربران احترام گذاشته است.

از طریق نظرات به ما بگویید به نظر شما مایکروسافت چقدر به “حق فراموش شدن” یا ” Right to be Forgotten” پایبند بوده است ؟

منبع :

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به شرکت در بحث هستید؟
در صورت تمایل مشارکت کنید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *