خرید ایکس باکس و لوازم جانبی

برای خرید کنسول بازی ایکس باکس، کنترلر(دسته‌ی بازی) و لوازم جانبی ایکس باکس همچنین کد های گیم پس و لایو گلد محصولات زیر را ببینید.

لوگو ایکس باکس

مایکروسافت در سال 2013 ایکس باکس وان را معرفی کرد. ایکس باکس وان(Xbox One: عرضه شده در سال 2013)، وان اس (Xbox One S: عرضه شده در سال 2016) و وان ایکس (Xbox One X: عرضه شده در سال 2017) به ترتیب سه دستگاه خانواده Xbox One بودند که در طول 7 سال تا سال 2020 عرضه شدند. ایکس باکس نهایتا در سال 2020 نسل جدید ایکس باکس ها را که عنوان کنسول های نسل نهم شناخته می شوند با نام ایکس باکس سری ایکس (Xbox Series X) معرفی کرد. کنسول جدید مایکروسافت که در کنفرانس E3 سال 2019 رونمایی شد با بازی‌ها و لوازم‌جانبی خانواده ایکس‌باکس وان سازگاری دارد.

ایکس باکس وان اس قابلیت اجرای بازی ها را با کیفیت Full-HD (1080p) دارد. وان اس می تواند در صفحه نمایش های 4K بازی ها را با تکنیک upscale اجرا کند. به این معنی که بازی های Full-HD در تلویزیون‌ها 4K اجرا می شوند. اما ایکس باکس وان ایکس با 6 ترافلاپس (6 TFLOPS) قدرت پردازش گرافیکی بازی ها را با رزولوشن 4K و 60 فریم بر ثانیه به طور کامل اجرا می کند. پس اگر تلویزیون 4K دارید ایکس باکس وان ایکس انتخاب مناسب تری است. بر روی تلویزیون های فول‌اچ‌دی هر دو کنسول وان اس و وان ایکس گزینه های مناسبی هستند با این حال وان ایکس بر روی تلویزیون‌های Full-HD هم کیفیت نسبتا بالاتری در اجرای بازی ها دارد.

کنسول‌های نسل نهم مایکروسافت که به خانواده ایکس‌باکس سری ایکس (Xbox Series X) شناخته می شوند برای خلق بازی در رزولوشن‌های 4K و بالاتر با حداقل نرخ فریم 60 فریم بر ثانیه وارد میدان شده اند. ایکس باکس سری ایکس بازی های 8K را اجرا می کند.

درباره ایکس باکس بیشتر بخوانید