آپدیت سالانه ی ویندوز 10: تجربه ی تم تیره و کیبورد ایموجی جدید

به روز رسانی سالانه ی ویندوز 10 دو قابلیت جدید را با خود به همراه آورده است . تم تیره و کیبورد ایموجی.

اگر به دنبال طولانی تر کردن عمر باتری خود هستید تیره کردن صفحه ی ویندوز 10 ایده ی بسیار خوبی به نظر می رسد .( به خصوص اگر از نمایشگر های OLED استفاده میکنید ). حداقل آنکه تم تیره آرامش بیشتری به چشمان شما می دهد و از تمرکزی که به دست می آورد لذت خواهید برد. با مایکروسافت می همراه باشید.

همین حالا هم بسیاری از اپ ها دو تم تیره و روشن را پشتیبانی میکنند اما ویندوز 10 پا را از این فراتر گذاشته و گزینه ای را در اختیار کاربر قرار می دهد تا همه چیز را تیره کند. حتی اپ های UWP  ویندوز 10 مانند Outlook Mail و Calendar نیز به حالت تیره تغییر خواهند کرد .

جالت تیره در ویندوز 10 بعد از یه روز رسانی سالانه مایکروسافت می

جالت تیره در ویندوز 10 بعد از یه روز رسانی سالانه
مایکروسافت می

برای استفاده از حالت روشن و یا تیره در به روز رسانی ویندوز 10 به مسیر زیر بروید:

Settings > Personalization > Colors > Light or Dark.

همچنین حالت تیره امکان جالبی را فراهم میکند که ویندوز سایه ی تیره ای را بر روی ویندوز استور قرار دهد، در صورتی که برای اطمینان از به روز بودن برنامه های روی دستگاه خود به طور معمول از استور استفاده می کنید این قابلیت برایتان بسیار دلنشین خواهد بود.

نکته ی قابل ذکر اینکه حالت تیره ی ویندوز 10 بر روی اپ هایی که توسط خود کاربر نصب شده است تاثیری نخواهد داشت. به عنوان مثال شما میتوانید تم تیره با روشن را بر روی برخی اپ ها نظیر نت فلیکس تغییر دهید اما در سایر اپ ها تنظیماتی برای تعیین تم برنامه تعبیه نشده است. به عنوان مثال برنامه هایی نظیر Hulu.

اگر ممکن بود که پوسته ی همه چیز از اپ ها گرفته تا رابط کاربری خود سیستم عامل را تغییر دهید بسیار عالی بود متاسفانه هنوز چنین امکانی وجود ندارد.

شاید در آینده شاهد ارائه ی چنین گزینه ای نیز باشیم.

جالت تیره در ویندوز استور بعد از یه روز رسانی سالانه مایکروسافت می

جالت تیره در ویندوز استور بعد از یه روز رسانی سالانه
مایکروسافت می

استفاده از تم تیره به خصوص در شب ها و گاهی نیز در اوقات خاصی از روز تجربه ی لذت بخشی خواهد بود البته در برخی موارد ممکن است  برای استفاده از تم تیره لازم باشد روشنایی صفحه ی خود را افزایش دهید.

کاربران سرفیس و کامپیوتر های خانگی ویندوز 10 احتمالا با برنامه ای به نام f.lux  آشنایی دارند . F.lux  طبق ساعت طیف رنگی صفحه را تغییر می دهد تا در مواردی که به مدت طولانی در برابر کامپیوتر می نشینید چشمانتان دچار خستگی نشوند؛ حالت تیره ی ویندوز 10 از بسیاری جهات عملکردی مشابه این برنامه دارد.

ایموجی ها در ویندوز 10 مایکروسافت می

ایموجی ها در ویندوز 10
مایکروسافت می

افزون بر حالت تیره، به روز رسانی سالانه ی ویندوز 10 کیبورد ایموجی جدید را نیز به همراه خود آورده است. این کیبورد جدید ایموجی از ایموجی های مختص ویندوز 10 شامل ، گربه ی نینجا نیز بهره میبرد .

در حال حاضر این کیبورد از 25 زبان پشتیبانی می کند. ویندوز 10 همچین تغییرات بصری نیز در این ایموجی ها اعمال کرده است. در زیر نمونه ای از ایموجی ها را قبل و بعد از به روز رسانی سالانه ی ویندوز 10 مشاهده می کنید.

ایموجی های ویندوز 10 بعد از یه روز رسانی سالانه مایکروسافت می

ایموجی های ویندوز 10 بعد از یه روز رسانی سالانه

ایموجی های ویندوز 10 قبل از یه روز رسانی سالانه مایکروسافت می

ایموجی های ویندوز 10 قبل از یه روز رسانی سالانه

به روز رسانی سالانه ی ویندوز 10 به ایموجی ها ظاهر تمیز و جذاب تری بخشیده است مایکروسافت بار دیگر پس از آنکه برای اولین بار ایموجی  middle finger را به لیست ایموجی های خود افزود اینبار دو ایموجی دیگر شامل یک ایموجی poop تغییر یافته را افزود.

ایموجی های جدید ویندوز 10 مایکروسافت می

ایموجی های جدید ویندوز 10 همراه با Poop !!!