کمپانی فیت بیت خرید استارتاپ پبل را نهایی کرد

مایکروسافت فیت بیت

طبق گزارش بلومبرگ کمپانی فیت بیت اعلام کرد خرید استارتاپ پبل (Pebble) را با قیمتی کمتر از 40 میلیون دلار نهایی خواهد نمود. با ما همراه باشید.

به نظر این خرید در راستای ارتقای نرم افزار و سرویس های پلتفرم صورت گرفته و کمپانی فیت بیت در جهت رفع مشکلات سخت افزاری دست به این اقدام نزده است. بر اساس گزارش بلومبرگ این معامله برای جذب مهندسان نرم افزار، تستر ها و ثروت قکری مرتبط با سیستم عامل، برنامه های مرتبط با ساعت های هوشمند و سرویس های ابری صورت گرفته است.

قسمت سخت افزار هم به مشتریان علاقه مند فروخته خواهد شد و بخش زیادی از این معامله را شامل نمی شود. پبل (Pebble) به استفاده کنندگان فعلی قول می دهد در حال حاضر اتفاقی برای آنها رخ ندهد اما کسانی که به تازگی به استفاده از آن روی آورده اتد می توانند پول خود را پس بگیرند و یا معاوضه نمایند.

IDC امسال اعلام کرده بود:

پوشیدنی های هوشمند تلاش می کنند جایی در بازار برای خود دست وپا کنند LIAMAS اضافه می کند کنجکاوی های زیادی درباره آن چه پوشیدنی های هوشمند-به ویژه ساعت های هوشمند- می توانند انجام دهند وجود دارد. اما باید مردم را متقاعد کنند که حتما به آنها نیاز خواهند داشت. خبر خوب درباره پوشیدنی های هوشمند این است که آنها در ابتدای راه قرار دارند و فروشندگان هم گام های موثری در راستای اعتلای جایگاه آنها بر می دارند. اما تغییر از پوشیدنی های معمولی به پوشیدنی های هوشمند به کندی صورت می گیرد.

حالا چند ماه پس از این گزارش صنعت ساعت های هوشمند از هم فرو پاشیده است؛ با وجود اینکه کمپانی هایی نظیر موتورولا و مایکروسافت محصولات تحسین برانگیزی را روانه بازار کرده اند. شاهد مثال دیگر این موضوع تقاضای بازار برای محصولاتی چون اپل واچ و Gear 3 سامسونگ است.

البته شاید هوشمندی کمپانی ها بتواند به چنین وضعی سر وسامان دهد.

منبع:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به شرکت در بحث هستید؟
در صورت تمایل مشارکت کنید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *