تیم مایکروسافت اج از افزونه های جدید خبر میدهد

مرورگر اج مایکروسافت مایکروسافت می

ما اخیرا از افزونه های جدیدی که به آهستگی در حال راه پیدا کردن به ویندوز استور هستند گزارش داده بودیم. به طور خاص افزونه ی Turn off the Lights که تماشای ویدیو را بیش از پیش دلپذیر کرده و در حال راهیابی از کروم به مروگر اج است.

حالا تیم توسعه دهنده ی مایکروسافت اج از یکی دو افزونه ی دیگر نیز خبر میدهند. افزونه هایی که به زودی برای کاربران اینسایدر عرضه خواهند شد. با مایکروسافت می همراه باشید.

 

این اخبار از طریق حساب توئیتر تیم توسعه ی مایکروسافت اج منتشر شده است :

 

بسیار خرسندیم که اعلام کنیم درحال همکاری با uBlock Origin ،Ghostery و Turn Off the Lights برای عرضه ی این افزونه ها در مایکروسافت اج هستیم.

ما قبل از عرضه ی این افزونه ها برای همه ی کاربران ، نسخه ی آزمایشی آن را در اختیار کاربران اینسایدر قرار خواهیم داد. برای اطلاع از جزئیات بیشتر با ما و وبلاگ insider همراه باشید.

 

 

uBlock Origin افزونه ای برای کروم، فایرفاکس و اپرا است که به عنوان نوعی “ضد تبلیغ” عمل می کند.

در زیر توضیحات مربوط به این افزونه در کروم استور را میخوانید:

بالاخره یک افزونه ی ضد تبلیغ موثر ! سبک و بدون فشار بر Cpu  و حافظه

مهم : uBlock Origin هیچ ارتباطی با وبسایت “ublock.org” ندارد .

 

یک ضد تبلیغ موثر: سبک و سازگار با CPU و حافظه، و حالا میتوانید از هزاران فیلتر بیش از سایر ضدتبلغ های محبوب برای شناسایی و بلاک کردن تبلیغات استفاده کنید.

 

استفاده : کلید خاموش و روشن بزرگی که در صفحه ی پاپ آپ نشان داده میشود برای فعال/غیرفعالسازی افزونه در وبسایت در حال نمایش است. این تنظیم تنها برای وبسایت در حال نمایش موثر خواهد بود و تنظیم کلی محسوب نمی شود.

 

چیزی بیش از یک صد تبلیغ: این افزونه قادر است فایل های میزبان برای ساخت فیلتر های جدید استفاده کند.

 

فیلتر های همراه افزون : این فیلتر ها به همراه افزونه بارگذاری و اجرا می شوند:

  • EasyList
  • Peter Lowe’s Ad server list
  • EasyPrivacy
  • Malware domains

فیلتر های بیشتر که بر حسب نیاز میتوانید از آنها استفاده کنید:

  • Fanboy’s Enhanced Tracking List
  • Dan Pollock’s hosts file
  • hpHosts’s Ad and tracking servers
  • MVPS HOSTS
  • Spam404

و بسیاری دیگر…

 

البته استفاده از فیلتر های بیشتر باعث تاثیر بیشتر بر حافظه خواهد شد. اما حتی با افزودن Fanboy’s two extra lists ، hpHosts’s Ad و tracking servers  این افزونه به اندازه ی محبوب ترین ضد تبلیغ ها و کمترین اثر منفی بر حافظه را خواهد داشت.

 

رایگان

متن باز

ساخته شده توسط کاربران برای کاربران

اگر به فکر مشارکت با کمک به این پروژه هستید به افرادی فکر کنید که برای جمع آوری فیلتر هایی که شما به رایگان از آن استفاده میکنید به سختی زحمت کشیده اند.

 

Ghostery یک افزونه ی کروم ، سافاری ، فایر فاکس و اپرا است که از حریم شخصی کاربران حفاظت میکند و کاربر را از وبسایت هایی که عملکرد های او را ردیابی میکنند باخبر میسازد. در زیر توضیحات مربوط به این افزونه در کروم استور را میخوانید:

 

از حریم شخصی خود حفاظت کنید. با Ghostery خواهید دانست که چه کسی فعالیت های شما را ردیابی می کند.

از تجربه ی مرور سریعتر ، امن تر و پاک تر وب لذت ببرید.

ما در جهانی متصل زندگی میکنیم. وقتی شما صفحه ای در وب را باز میکنید  داده های شما ردپایی دیجیتال از شما بر جای میگذارند. این رد پاها به وسیله ی فناوری های رهگیری به شرکت ها کمک می کند تا پروفایلی از سوابق شما در استفاده از وبسایت آنها یا رقبایشان ایجاد کنند که به آنها اجازه می دهد ارتباطات یا تجربه کاربری وبسایتشان را برای جذب شما اختصاصی کنند.

Ghostery به شما این امکان را میدهد تا آگاهانه تصمیم بگیرید که مایلید این اطلاعات را با چه وبسایت هایی به اشتراک بگذارید.

از مرور سریعتر وب لذت ببرید

بعضی سایت ها برای نمایش کامل وقت زیادی از شما می گیرند . این ممکن است به آن دلیل باشد که فناوری ها ردیابی سیستم را کند کرده اند. Ghostery به شما اجازه میدهد این اجزای وبسایت ها را بلاک کرده و سرعت صفحه را به طور چشمگیری زیاد کنید.

 

به محتوایی که میخواهید دست پیدا کنید.

با حذف اجزای مزاحم در صفحه بر روی محتوایی که برای شما اهمیت دارد تمرکز کنید

 

اطلاعاتتان را کنترل کنید

گاهی اوقات متصل بودن میتواند برای پیدا کردن اطلاعات مورد نیازتان به شما کمک کند. به عنوان مثال ردیاب جغرافیایی که به شما کمک کنید تا نزدیک ترین کافه را پیدا کنید. گاهی هم ممکن است باعث خراب کردن سرگرمی هایتان شود. مثلا جشن تولدی که میخواهید یک سورپرایز بماند را لو بدهد ! Ghostery حفاظت از اطلاعاتتان را آسانتر خواهد کرد.

 

آگاه باشید و کنترل را دست بگیرید.

Ghostery ابزار هایی را که برای شناسایی و اطلاع از اثرات ردیاب های نیاز دارید در اختیار شما قرار میدهد و قدرت انتخاب مطلقا در دست شما خواهد بود.

 

ما امیدواریم که شاهد سیلی از افزونه ها از کروم به Edge باشیم و احتمالا پس از شروع این روند جایزه ی صبرمان را دریافت خواهیم کرد.

برای اطلاع از سایر افزونه ها ی مرورگر محبوبتان با ما همراه باشید .

منبع:

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به شرکت در بحث هستید؟
در صورت تمایل مشارکت کنید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *