مایکروسافت از سال 2006 در تلاش برای خرید لینکداین بوده است

لینکدین

تقریبا یک هفته پیش در مورد صدور جواز اتحادیه اروپا برای خرید لینکداین به قیمت 26 میلیارد دلار توسط غول ردموند یعنی مایکروسافت خبر هایی شنیده شد.

حالا Konstantin Guericke یکی از موسسان و رییس سابق بخش بازاریابی لینکداین در مصاحبه با CNBS اعلام کرده مایکروسافت از سال 2006 در پی تصاحب لینکداین بوده است. او توضیح می دهد: “در روزهای اخیر مایکروسافت پیشنهاد خود را به ما برای خرید کمپانی ارایه کرده بود و این جای نعجب ندارد که آنها معامله را به پایان بردند”.

به هر حال 10 سال پیش مایکروسافت شانس چندانی برای خرید لینکداین نداشته چرا که آنها همیشه رقم بالایی برای فروش در نظر داشتند.

آنها همیشه روش خود را داشتند و این موضوع چندان خوشایند ما نبود و ما همیشه ارزش بالایی برای کسب و کار خود متصور بودیم چرا که سرعت پیشرفت شرکت را در آینده بسیار خوب می دیدیم، بنابراین همیشه برچسب قیمتی بالایی وجود داشت که باعث می شد کسی به خرید کمپانی علاقه نشان ندهد.

Konstantin Guericke می گوید: “همیشه تصور فروش کمپانی برایم سخت بود اما از بین گزینه های موجود مایکروسافت بهترین پیشنهاد را ارایه می کرد”.

او بیان می کند که کمپانی ردموندی تنها به شکلی می تواند باعث پیشرفت لینکداین شود که آن را مستقل باقی بگذارد. او تجربه ی مایکروسافت در خرید نوکیا را شاهد مثال قرار می دهد:

“من فکر می کنم این دو مقوله جدا هستند. نوکیا آن زمان در حال پیشرفت نبود. لینکداین در حال پیشرفت است به علاوه باید تجربه اهالی ردموند و مدیر عامل کمپانی از خرید نوکیا را به آن اضافه کنیم”.

خوشبختانه واضح است ساتیا نادلا چه در سر دارد. مدیر عامل لینکداین REID HOFFMAN در مورد این معامله توضیحاتی ارایه کرده که شامل تبادل نظر او با نادلا نیز می شود. او می گوید این معامله با معامله های دیگری که مایکروسافت نسبت به کمپانی های دیگر داشته متفاوت است. Weiner از قول نادلا می گوید: “لینکداین توانایی رشد روی پای خودش را دارد”. اگر مایکروسافت برای این معامله 10 سال صبر نموده حالا نادلا فشار بسیار زیادی را تحمل می کند تا یک معامله برد-برد را به سرانجام برساند.

منبع:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به شرکت در بحث هستید؟
در صورت تمایل مشارکت کنید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *