ایده های بیشتر مایکروسافت برای نمایشگرهای اثر انگشت خوان

نمایشگرهای اثر انگشت خوان مایکروسافت

ما چند هفته ی پیش خبری از تحقیقات مایکروسافت بر روی نمایشگرهای اثر انگشت خوان منتشر کردیم. با ادامه ی خبر های قبلی با ما همراه باشید
گذشته از مزایای این فناوری نظیر اشغال فضای اندک و فراهم کردن انعطاف بیشتر در طراحی ، مایکروسافت پتنت جدیدی را ثبت کرده است که نشان می دهد به کاربری های بسیار بیشتری برای این فناوری چشم دوخته است.
مایکروسافت پیشنهاد می کند که این فناوری قابلیت استفاده در صفحاتی با هر اندازه را داراست و می تواند به دو روش جالب مورد استفاده قرار گیرد.
در روش اول این اثر انگشت خوان ها برای جلوگیری از روشن شدن ناخواسته ی صفحه نمایش به کار می روند . به این شکل که اگر در زمان لمس صفحه ی نمایش اثر انگشتی تشخیص داده نشود آن تماس تصادفی تلقی شده و باعث روشن شدن صفحه نخواهد شد.

نمایشگرهای اثر انگشت خوان مایکروسافت

نمایشگرهای اثر انگشت خوان مایکروسافت

در روش دوم تمام سطح صفحه قابلیت تشخیص اثر انگشت را داشته و به منظور تشخیص اثر انگشت های متعدد به کار خواهد رفت. کاربرد این روش در آن است که در زمان استفاده از صفحات بزرگ به شکل یک میز، مکان هر کاربر از طریق اثرانگشت او شناسایی شده و محتوای مختص خود را دریافت خواهد کرد.
خوشبختانه ثبت پتنت های متعدد مربوط به این فناوری نشان از آن دارد که عزم مایکروسافت برای توسعه ی این تکنولوژی جدی است و ممکن است نهایتا شاهد به کارگیری آن در یک محصول واقعی باشیم.
منبع :

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به شرکت در بحث هستید؟
در صورت تمایل مشارکت کنید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *