مایکروسافت و Liebherr در حال کار بر روی نسل جدیدی از یخچال های هوشمند هستند

یخچال هوشمند مایکروسافت مایکروسافت می

 امروز مایکروسافت خبر همکاری خود با برند لوازم خانگی Liebherr برای توسعه نسل جدید لوازم خانگی هوشمند را اعلام کرده است.

با استفاده از ظرفیت های هوشمندی که توسعه داده خواهند شد، در آینده ی نزدیک یخچال های Liebherr به شما اجازه خواهند داد تا با کمک دوربین های داخلی و با پهره گیری از تکنولوژی تشخیص تصویر از محتویات یخچال باخبر شوید.

منظور تنها نمایش تصویر درون یخچال نیست بلکه یخچال با استفاده از این تصاویر تک تک مواد موجود درون خود را شناسایی خواهد کرد.

اطلاعات به دست آمده به طور خودکار در لیست موجودی ثبت خواهند شد و این امکان را خواهید داشت تا به راحتی از هر کجا لیست موجودی یخچالتان را چک کنید.

 

یخچال هوشمند مایکروسافت مایکروسافت می

یخچال هوشمند مایکروسافت
مایکروسافت می

 مایکروسافت توسعه فناوری تشخیص تصویر برای امکاناتی که در بالا ذکر شدند را بر عهده دارد.

API تشخیص تصویر مایکروسافت این امکان را دارد تا تصاویر جدید را با طیف وسیعی از تصاویر بسنجد و نوع مواد غذایی موجود در یخچال را به درستی تعیین کند

پس از توسعه ی این فناوری ، Liebherr از آن برای ساخت راهکار های مورد نیاز خود استففاده خواهد کرد .

 

محققین مایکروسافت با بهره گیری از الگوریتم یادگیری عمیق در تلاشند با کمک Liebherr سیستم پردازش تصویر جدیدی را برای تشخیص مواد موجود در یخچال بسازند. این سیستم در ابتدا از سیستم شناسایی تصویر همه منظوره ی مایکروسافت که هوش مصنوعی آن با یادگیری از میلیون ها تصویر ارتقا یافته است استفاده خواهد کرد . این سیستم مایکروسافت قادر است تشخیص اشیاء جدید مثل کارتن شیر ، بطری سس ، شیشه ی مربا و . را نیز از روی تصاویر آنها  یاد بگیرد . سپس وقتی تصویری از محتویات یخچال به سیستم ارسال شود با استفاده از مدلی که یاد گرفته است وجود آن اشیاء در تصویر را تشخیص خواهد داد.

هرچند این سیستم ها نمونه های آزمایشی محسوب میشوند اما مایکروسافت و Liebherr با جدیت در تلاشند تا این امکانات هوشمند را به نسل بعدی لوازم خانگی اضافه کنند.

منبع:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به شرکت در بحث هستید؟
در صورت تمایل مشارکت کنید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *