همکاری مایکروسافت و نیسان ماشین ها را مانند کامپیوتر های خانگی به تسخیر ویندوز در خواهد آورد

همکاری مایکروسافت و نیسان

با امضای توافقی بین شرکت نیسان و مایکروسافت به نظر می رسد دنیای اتومبیل ها نیز در سیاست های مایکروسافت جا باز کرده است .
هرچند آینده ی ویندوز فون در هاله ای از ابهام قرار دارد اما حالا به نظر می رسد افق های مایکروسافت برای دستگاه های قابل حمل به دنیای ماشین ها گسترش پیدا کرده است. توافق بین رنو-نیسان با مایکروسافت در مورد اتومبیل های آینده مشابه سیاست های مایکروسافت برای کامپیوتر های خانگیست.
آنچه که در مورد این همکاری جالب توجه به نظر می رسد چگونگی توصیف اتومبیل های آینده توسط رنو – نیسان است.
در وحله ی اول این توصیف بیشتر شبیه تصویری است که ما امروزه از کامپیوتر های شخصی داریم. به عنوان مثال : رنو – نیسان میگوید در صورتی که یک اتومبیل رنو یا نیسان خریداری کنید و بعد از آن ماشین دیگری نیز از این برند ها تهیه کنید، میتوانید روی ماشین جدید “لاگین” کرده و تنظیمات و اطلاعات موجود (احتمالا مقاصد و مسیر های مورد علاقه) را به اتومبیل جدید منتقل کنید. همانگونه که در حال رانندگی هستید با استفاده از سرویس پرداخت Azure عوارض بزرگراه را بپردازید.
یا در صورتی که در حال حرکت در ترافیک هستید می توانید به طور همزمان از برنامه ی آفیس استفاده کنید. شرکت نیسان اعلام کرده است که تجربه ای ” کاربردی ” را احتملا با اضافه کردن آفیس به خودرو های خود در اختیار مشتریان قرار خواهد داد.
این گفته مشابه توافقی است که مایکروسافت در ماه گذشته با مرسدس بنز برای اضافه کردن قابلیت های آفیس به خودرو های این شرکت داشته است.
جدای از این قابلیت ها، همکاری مایکروسافت و نیسان قابلیت های دیگری را نیز در بر میگیرد که با خودرو های امروزی تشابه بیشتری دارند. قابلیت هایی نظیر پایش موقعیت مکانی خودرو، اتصال و انجام آپدیت خودکار و عیب یابی از راه دور خودرو.
سخن آخر : مایکروسافت پیشتر از این نیز با یکی از تکنولوژی ها مربوط به خود به نام Sync که در خودرو های فورد مورد استفاده قرار میگرفت حضور قدرتمندی در صنعت خودرو داشته است.
در سال 2014 و زمانی که فورد به استفاده از سیستم QNX شرکت بلک بری روی آورد آینده ی مایکروسافت در این صنعت در هاله ای از ابهام قرار گرفت. حالا اما به نظر میرسد که مایکروسافت اهداف خود در صنعت خودرو را رها نکرده است. البته اینبار فناوری های مایکروسافت بک اند این سیستم ها را پشتیبانی خواهد کرد و تولید کنندگان خودرو خود سیستم و چگونگی آن را طراحی می کنند.

منبع :

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به شرکت در بحث هستید؟
در صورت تمایل مشارکت کنید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *