حذف کلید خاموشی کورتانا در بروز رسانی سالانه ی ویندوز 10

حذف کلید خاموشی کورتانا در به روز رسانی سالانه ی ویندوز 10 اخبار مایکروسافت در مایکروسافت می

یکی از مهمترین قابلیت هایی که در به روز رسانی سالانه ی ویندوز 10 عرضه خواهد شد، بهبود چشمگیر کورتانا ست. اما آنچه که مایکروسافت تا کنونی حرفی از آن به میان نیاورده بود این است که پس از به روز رسانی کلید خاموشی کورتانا از سیستم عامل حذف خواهد شد. با مایکروسافت می همراه باشید.

قبلا کاربران به راحتی به کلیدی برای خاموش یا روشن کردن این دستیار دیجیتالی دسترسی داشتند اما در به روز رسانی سالانه این گزینه حذف خواهد شد که به این معنی است که تمام جستجو های شما از طریق این دستیار دیجیتال انجام خواهد شد و کورتانا قادر قادر خواهد بود تمام خواسته ها و نیاز های شما را ثبت کرده و آنها را ذخیره کند.

خوشبختانه ثبت نام و ساخت پروفایل هنوز اجباری نیست و از همین جهت این اطلاعات لزوما با اطلاعات هویتی شما ذخیره نخواهند شد. اما طرفداران رعایت حریم خصوصی خود را به این مورد دلگرم نمی کنند.

 

با وجود شکایت های اتحادیه ی اروپا از مداخله گری مایکروسافت که به عنوان روندی پیشفرض در تنظیمات حریم خصوصی اعمال می شود ، حذف حق انتخاب کاربران و اجبار به انتقال تمام جستجو ها به فضای ابری خود ، گامی نسبتا خطرناک به نظر می رسد.

البته برای عمده ی خوانندگان ما مشکل اصلی این است که در وهله ی اول بتوانند کورتانا را در منطقه خود فعال کنند.

آیا کلید خاموشی کورتانا برای شما اهمیتی دارد ؟

از طریق بخش نظرات ما را آگاه کنید

منبع :

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به شرکت در بحث هستید؟
در صورت تمایل مشارکت کنید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *