مرکز تحقیقاتی مایکروسافت دام های بهتری برای پشه گیری میسازد !

مرکز تحقیقاتی مایکروسافت دام های بهتری برای پشه گیری میسازد ! مایکروسافت می جدیدترین اخبار مایکروسافت

مرکز تحقیقاتی مایکروسافت نمونه ی اولیه ای از یک دام پشه گیری را طراحی و ساخته است . این دام به عنوان بخشی از پروژه ی بزرگتری به نام پروژ ه ی تحقیقاتی “هشدار” وظیفه دارد تا کارهایی را که قبلتر حشره شناسان به صورت دستی انجام میدادند را مکانیزه و خودکار کند . با مایکروسافت می همراه باشید.
این دام جدید به یه صورت طراحی شده است که به جای به دام انداختن انواع پشه ها ، مگسها ، پروانه ها و.. که برای تجزیه و تحلیل به جداسازی دستی نیاز دارند ، تنها پشه هایی را به دام خواهد انداخت که محققین برای ردیابی توسط هوش مصنوعی به آن احتیاج دارند .
علاوه بر این قابلیت ها ، امکانات دیگری نظیر ثبت زمان ، دمای هوا و رطوبتی که در آن پشه به دام افتاده است از مزایای این دستگاه است .
این دام با امکان مقاومت در برابر باران ، باد و سایر عوامل طبیعی ، اطلاعات را توسط دو پردازشگر کوچک جمع آوری کرده و از طریق یک اتصال بیسیم بلوتوث به فضای ابری منتقل میکند .
پروژه ی هشدار چیست ؟
این پروژه در صدد است تا عوامل بیماری زا در حیوانات را قبل از آنکه باعث بیماری در انسان ها شوند شناسایی کند.
به این صورت که پشه ها به عنوان دستگاه هایی استفاده میشوند که میتوانند از حیوانات نمونه ی خون بگیرند . پروژه ی هشدار با استفاده از پهپاد و دام های روباتیک تعداد زیادی پشه را به دام می اندازد که قبلتر به این میزان ممکن نبود .
این پشه ها پس از به دام افتادن آنالیز میشوند تا ردی از ژن عوامل بیماری زای شناخته شده یا ناشناخته در بدن آنها کشف شود .
منبع :MSPowerUser

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به شرکت در بحث هستید؟
در صورت تمایل مشارکت کنید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *