مایکروسافت برای حمایت از زنان در علوم کامپیوتر کمک هزینه ی تحصیلی اعطا میکند

مایکروسافت برای حمایت از زنان در علوم کامپیوتر کمک هزینه ی تحصیلی اعطا میکند

بخش تحقیقاتی مایکروسفات ایده ها ، ابتکارات و پروژه های تحقیقاتی هیجان انگیزی را از طیف وسیعی از مشارکت کنندگان معرفی و عرضه کرده است . ما طی دو سال گذشته چندین محقق را که هوش مصنوعی ، تفکر محاسباتی و پروژه های هوشمند جاده ای را برای عموم عرضه کرده اند معرفی کرده ایم .طی این دو سال شاهد بودیم که در بین این محققین برجسته تعداد زنانی که در زمینه ی تحقیقات و اکتشافات کامپیوتر و فناوری پیش قدم بوده اند روند رو به رشدی به خود گرفته است . به نظر میرسد مایکروسافت نیز مشاهداتی مشابه آنچه که ما داشته ایم را شاهد بوده است . با مایکروسافت می همراه باشید.

خانم Susan Dumais یکی از محققین شناخته شده ی بخش تحقیقاتی مایکروسافت در مورد اعلام جدید مایکروسافت مبنی بر حمایت از زنان در علوم کامپیوتر از طریق اعطای کمک هزینه ی تحصیلی میگوید :

” متاسفانه زنان در حوزه های مرتبط با کامپیوتر بسیار  کم فرصت بروز و ظهور یافته اند .

ما در بخش تحقیقات مایکروسافت خود را متعهد کرده کرده ایم تا به وسیله ی اعطای کمک هزینه ی تحصیلی با این نابرابری مقابله کنیم .

این کمک هزینه که برای ادامه ی تحصیلات به زنان محقق در حوزه ی کامپیوتر اعطا میشود مبلغ 20 هزار دلار برای شهریه و هزینه ی سفر جهت شرکت در کنفرانس ها را شامل میشود .  همچنین در این طرح شرکت کنندگان به یکی از مشاورین و محققین در حوزه ی تخصصی خود متصل میشوند و این ارتبات و همکاری تسهیل میگردد . “

 

مایکروسافت در کنار حمایت مستقیم از زنان در حوزه ی کامپیوتر از ابتکارات موجود در این حوزه نظیر NCWIT  نیز حمایت میکند . NCWIT  موسسه ای دانشگاهی در آمریکاست که برای توسعه ی فرایند جذب و آموزش زنان در حوزه ی آی تی طراحی شده ، به این شکل که این افراد را با سرمایه گذاری 10 هزار دلاری بر روی هر پروژه جذب میکند .

یکی دیگر از این طرح ها DigiGirlz است که برای جذب و علاقمند کردن دختران در سنین راهنمایی و دبیرستان به علوم کامپیوتر فعالیت میکند  .

مایکروسافت نام ده برنده ی این کمک هزینه ی تحصیلی برای سال 2016 را پیشتر اعلام کرده است ،   تمام این ده خانم در شاخه های مختلف علوم کامپیوتر نظیر ، تراکنش های انسان – رایانه ، پردازش زبان طبیعی و زیستشناسی محاسباتی و .. مشغول تحصیل هستند .

microsoftcode-microsoftme

لیست برندگان 2016 این کمک هزینه :

 

  • Alane Suhr, Cornell University
  • Avanti Shrikumar, Stanford University
  • Ellen Vitercik, Carnegie Mellon University
  • Erin Grant, University of California Berkeley
  • Helga Gudmundsdottir, University of Washington
  • Jeevana Priya Inala, Massachusetts Institute of Technology
  • KatieAnna Wolf, Princeton University
  • Lucia Marisol Villacres Falconi, Georgia Institute of Technology
  • Natacha Crooks, University of Texas at Austin
  • Rui Yang, University of Illinois Urbana-Champaign

 

برای بسیاری صرف داشتن هر نوع ارتباطی با بخش تحقیقاتی مایکروسافت به خودی خود افتخار و باعث افزایش اعتبار و در نتیجه ی ارزش تجاری میشود .

فرصتی که برای زنانی که از پیشگامی در علوم کامپیوتر با خروجی واقعی و اهداف کاری هراس داشتند و یا بر حذر داشته میشدند به مثابه ی همان خرمای بر نخیلیست که اینگونه میتوان به آن به آن دست رساند .

منبع : Winbeta

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به شرکت در بحث هستید؟
در صورت تمایل مشارکت کنید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *