نسخه سازندگان ویندوز 10 چه ویژگی هایی خواهد داشت؟

آپدیت سازندگان ویندوز

مایکروسافت پیش نمایشی از نسخه سازندگان ویندوز 10 را امروز برای گذرداندن آزمایشات لازم، در دسترس قرار داد که ویژگی های جذابی را با خود به همراه دارد. با مایکروسافت می همراه باشید.

از مهمترین تغییرات می توان به قابلیت های جدید مرورگر مایکروسافت اج (Edge) اشاره کرد که از جمله می توان موارد زیر را نام برد:

  • ویژگی تماشای سایر پنجره ها در مرورگر بدون ترک کردن پنجره باز
  • ذخیره و بازیابی پنجره های بسته شده
  • باز نمودن پنجره جدید در حالت InPrivate
  • جلوگیری از اجرای فایل های فلش به صورت پیش فرض

به علاوه مایکروسافت قابلیت جدیدی برای تنظیم خودکار نور آبی رنگ در نظر گرفته که با استفاده از زمان طلوع و غروب خورشید در محل زندگی شما، آن را تنظیم می کند. در کنار تنظیم نور آبی، ویژگی جهت تنظیم آسان تر رزولوشن صفحه و بهبود DPI تصویر در دسترس کاربر است. اپلیکیشن های دسکتاپ هم می توانند با خاموش نمودن تنظیمات DPI، به راحتی به حداکثر کیفیت دست پیدا کنند.

DPI  مخفف کلمه های Dot Per Inch یا نقطه در هر اینج می باشد و یک واحد اندازه گیری است. در واقع DPI یکی از روش های محدود کردن و تعریف کردن درجه وضوع یا Resolution یک تصویر است. این DPI است که تعیین می کند شما چه تعداد نقطه رنگی متفاوت می توانید در یک اینچ از تصویر در کنار هم قرار دهید ، طبیعتا هر چقدر تعداد نقاط یا Dot در هر اینچ بیشتر باشد به معنی کیفیت یا Resolution بهتر تصویر است. هر نقطه می تواند با نقطه کنار آن در رنگ تفاوت داشته باشد ، با توجه به اینکه چشم انسان قادر به ترکیب و مخلوط کردن رنگ ها با همدیگر است هر چقدر اندازه این نقطات کوچکتر باشد از نظر چشم انسان کیفیت تصویر بهتر خواهد بود. هر چقدر اندازه این نقاط بزرگتر باشد یعنی DPI ما در تصویر کاهش داشته باشد چشم انسان قابلیت تفکیک کردن رنگ های این نقاط را بدست خواهد آورد و تصویر به شکل یک پیکسلی و ترک خورده به چشم می آید. 

برخلاف آنچه از اسکرین شات های منتشر شده بر می آمد، مایکروسافت تغییرات زیادی در بخش رابط کاربری ایجاد نکرده و از تغییرات به وجود آمده می توانیم به منوی استارت اشاره کنیم. می توانید تعدادی برنامه های دلخواهتان را در یک پوشه جمع آوری کرده و یا با وجود پاپ-آپ به سرعت به هر اپلیکیشنی دسترسی داشته باشید.

از ویژگی های مهم افزوده شده، امکان ثبت اسکرین شات است. بنابراین دیگر به اپلیکیشن های شخص ثالث برای اینکار نیاز نخواهید داشت.

تغییرات بسیار زیاد دیگری هم اعمال شده اند از جمله صفحه مرگ سبز. به نظر می رسد این غول نرم افزار، ماه آپریل را برای عرضه نسخه سازندگان انتخاب نموده است.

منبع:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به شرکت در بحث هستید؟
در صورت تمایل مشارکت کنید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *