یکپارچه سازی Outlook.com با گوگل درایو و فیسبوک

اوت لوک Outlook

به زودی امکان ارسال تصاویر فیسبوک و اسناد موجود در گوگل درایو را در قالب ایمیل از Outlook.com در اختیار خواهید داشت. مایکروسافت در حال افزودن امکانات کاربردی به نسخه ی وب Outlook.com است. با مایکروسافت می همراه باشید.

به گفته ی مایکروسافت در چند هفته ی آینده پشتیبانی از سرویس های گوگل درایو و Facebook Photos به Outlook.com اضافه خواهد شد. در کنار این، امکان جدیدی با عنوان “مشاهده ی پیوست ها ” نیز به بخش مکالمات افزوده می شود.

پس از ارائه این امکانات، قابلیت های مذکور با کلیلک بر روی آیکون پیوست نمایش داده خواهند شد.

اپلیکیشن های اوت لوک بر روی اندروید و IOS مدت هاست از قابلیت یکپارچه سازی با گوگل درایو بهره مند هستند.

 

گوگل درایو

ما موفق نشدیم قابلیت جدید یکپارچه سازی با گوگل درایو  را تست کنیم اما احتمالا تفاوتی با یکپارچه سازی OneNote بر روی Outlook.com نخواهد داشت. پس از کلیک بر روی “attachment” سرویس مورد نظر خود را انخاب کنید و حالا در یک پنجره ی پاپ آپ فایل های خود را مشاهده خواهد کرد ( برای اولین استفاده از یکپارچه سازی گوگل درایو لازم است Sign-in کرده و دسترسی Outlook را تایید کنید )

در مورد گوگل درایو شما امکان نمایش فایلهایتان به شکل لیست و یا تصاویر کوچک را خواهید داست و پس از کلیک بر روی attach احتمالا لینکی به فایل اصلی ایجاد خواهد شد . همانگونه که در یکپارچه سازی با OneNote شاهد آن هستیم.

گوگل درایو در outlook.com

گوگل درایو در outlook.com

برای آسانتر شدن این فرایند،  اوت لوک قابلیت دیگری را اضافه کرده است. اگر لینکی به یک فایل در گوگل درایو  را دریافت کنید این امکان را خواهید داشت تا آن را درون اوت لوک مشاهده کنید. در صورتی که اجازه ی ویرایش فایل مورد نظر را داشته باشید امکان ویرایش فایل های نوشتاری، اکسل و پاورپوینت از درون سایت Outlook.com میسر خواهد بود.

در حال حاضر اگر لینکی برای ویرایش فایلی در گوگل درایو را دریافت کنید ویرایش آن تنها در یک سربرگ مجزا امکانپذیر خواهد بود.

فیسبوک

 

فیسبوک در outlook.com

فیسبوک در outlook.com

استفاده از فیسبوک هم مشابه استفاده از گوگل درایو خواهد بود. بر روی آیکون attachments کلیک کنید و گزینه ی Facebook Photos را که در قالب دو گزینه ی My Photos و Photos of me دسته بندی شده است را انتخاب کنید.

دوباره یادآوری می کنیم که ما تا کنون این قابلیت را تست نکرده ایم اما احتمالا این پیوست ها نیز لینکی به تصویر اصلی قرار گرفته بر روی فیسبوک خواهد بود.

 

مشاهده ی پیوست ها

پیوست ها در اوت لوک

پیوست ها در اوت لوک

در کنار یکپارچه سازی با گوگل درایو و فیسبوک . مایکروسافت امکان ” مشاهده ی پیوست ” را نیز به بخش پیام ها اضافه کرده است .

در زمانی که در حال مشاهده ی یک پیام طولانی هستید آیکون پیوست که در بالای صفحه قرار داد تعداد مجموع پیوست های موجود در پیام را نمایش خواهد داد و با کلیک بر روی آن تمامی پیوست های رد و بدل شده در این پیام در اختیار شما خواهد بود .

 

سخن آخر  : اضافه شدن امکان یکپارچه سازی سایر سرویس های تحت وب با Outlook.com برای کاربران بسیار خوش آیند و کاربردی خواهد بود. کمی پیشتر مایکروسافت از یکپارچه سازی Dropbox و Box با اوت لوک خبر داده بود.

هرچند برای استفاده از این قابلیت ها لازم است تا ارائه ی نسخه ی جدید آفیس 365 در اکانت هات میل یا اوت لوکتان منتظر بمانید. بیش از یک سال است که عرضه ی نسخه ی جدید Outlook.com در جریان است. مایکروسافت ابراز امیدواری کرده است که به زودی تمامی کاربران به این نسخه ی جدید مهاجرت خواهند کرد.

 

منبع :

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به شرکت در بحث هستید؟
در صورت تمایل مشارکت کنید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *