آپدیت سالانه ی ویندوز 10: تغییرات مرورگر Microsoft Edge

به روز رسانی سالانه ی ویندوز 10 قابلیت های جدیدی را به  Windows 10 Action Center اضافه خواهد کرد . قلم و لمس را بهبود میدهد و بهینه سازی های دیگری را نیز شامل خواهد شد . به روز رسانی سالانه ی ویندوز 10 در کنار Windows Hello قابلیت های جدید دیگری را نیز به مرورگر Edge افزوده است تا تجربه ی کاربری بهتری را برای کاربران ویندوز رقم بزند.

مایکروسافت اج Microsoft Edge

مایکروسافت با این هدف که اج را به بهترین مرورگر در دسترس تبدیل کند به طور پیوسته در حال ارتقا و بهبود آن است. وجود API  های جدید، وب نوتیفیکیشن، یکپارچه شدن با Windows 10 Action Center و پین کردن سربرگ ها برای کاربرانی که نیاز دارند سربرگ های مرورگر همیشه باز باشد؛ همه و همه کاربران را به سمت این مروگر جذب خواهد کرد .

Edge خود را مروگر بهتری معرفی میکند چرا که از باتری دستگاه شما به اندازی گوگل کروم استفاده نمی کند.  

در زیر به آنچه در مروگر اج بهبود یافته و یا به آن اضافه شده خواهیم پرداخت

افزونه های Edge

قبل از آپدیت سالانه ی ویندوز 10، این افزونه ها تنها برای کاربران اینسایدر در دسترس بود اما در حال حاضر 13 افزونه ارائه شده و در دسترس هستند .

افزونه هایی شامل ؛ Amazoon Asistant  ، Evernote Web Cliper  ،  Office Online  ، LastPass  ، AdBlock  ،  AdBlock Plus  ، Page Analyzer  ، Save to Pocket  ، Translator for Microsoft Edge  ، Reddit Enhancement Suite  ، Mouse Gestures ،  OneNote Web Clipper و Pin It Button .

از آنجا که افزونه های اج عینا مشابه افزونه های مرورگر گوگل کروم کار میکنند به نظر می رسد به زودی افزونه های فراوانی از طریق ویندوز استور منتشر خواهد شد.

افزونه های مرورگر اج در آپدیت سالانه ویندوز 10 اطلاعات تخصصی مایکروسافت در

افزونه های مرورگر اج در آپدیت سالانه ویندوز 10
اطلاعات تخصصی مایکروسافت در مایکروسافت می

Edge Hub

Edge Hub هر آنچه از وب جمع میکنید برای شما نگه خواهد داشت . میتوانید صفحات مورد علاقه، لیست مطالعه، تاریخچه ی مرورگر، دانلودهای در حال انجام و یا انجام گرفته، همه و همه را یک جا و دسته بندی شده در دسترس داشته باشید. شما حتی میتوانید تعیین کنید پس از هر بار باز شدن مرورگر تمام تاریخچه یا history موجود حذف شود.( شما تعیین میکنید کدام موارد حذف شوند)

زمانی که در اکانت مایکروسافت خود لاگین میکنید لیست مطالعه و علاقمندی های شما در تمام دستگاه های ویندوز 10 تان به صورت یکپارچه ذخیره خواهد شد.

اج هاب در آپدیت سالانه ویندوز 10 اطلاعات تخصصی مایکروسافت در

اج هاب در آپدیت سالانه ویندوز 10
اطلاعات تخصصی مایکروسافت در مایکروسافت می

جستجو

Edge به شما اجازه میدهد جستجوی خود در Bing را مستقیما از طریق نوار آدرس مروگر انجام داده و نتایج را به سرعت دریافت کنید. دیگر نیازی نخواهد بود تا منتظر لود شدن صفحه ی جداگانه ای در مرورگر بمانید.در حال حاضر نتایج جستجو برای زمان فیلم ها، رویداد های ورزشی و کنسرت ها مستقیما در نوار آدرس مروگر به شما نشان داده خواهد شد.

همینطور اگر قبلا برای موردی جستجو کرده باشید Edge اطلاعات موجود در تاریخچه ی مروگر را به شما پیشنهاد خواهد داد.

قابلیت جست و جو در نوار آدرس اج در آپدیت سالانه ویندوز 10 اطلاعات تخصصی مایکروسافت در

قابلیت جست و جو در نوار آدرس اج در آپدیت سالانه ویندوز 10
اطلاعات تخصصی مایکروسافت درمایکروسافت می

یادداشت برداری در وب

Edge تنها مرورگریست که به شما اجرا می دهد مستقیما از طریق مروگر روی سایت نوت بنویسید ، مطالب را هایلایت کرده یا حاشیه نویسی کنید.

این امکان برای کاربرانی که از قلم نوی بر روی تبلت ها استفاده می کنند حقیقتا قابلیتی بی عیب و نقص است .

قابلیت افزودن نوشته به صفحات وب در اج در آپدیت سالانه ویندوز 10 اطلاعات تخصصی مایکروسافت در

قابلیت افزودن نوشته به صفحات وب در اج در آپدیت سالانه ویندوز 10
اطلاعات تخصصی مایکروسافت در مایکروسافت می

اگر یک Surface Pen ندارید به راحتی میتوانید از انگشتتان استفاده کنید یا اگر PC  شما صفحه ی لمسی ندارد به راحتی از طریق موس این کار را انجام دهید . و پس از اتمام کار میتوانید به راحتی وبسایتی که ایجاد کرده این را ذخیره کنید و از طریق طیف وسیعی از گزینه های اشتراک گزاری آن را با دوستان ، خانواده یا همکاران خود به اشتراک بگذارید .

قابلیت افزودن نوشته به صفحات وب در اج در آپدیت سالانه ویندوز 10 اطلاعات تخصصی مایکروسافت در

قابلیت افزودن نوشته به صفحات وب در اج در آپدیت سالانه ویندوز 10
اطلاعات تخصصی مایکروسافت در مایکروسافت می

 

لیست مطالعه

در مورد بعضی وبسایت ها ممکن است مایل باشید مقالات طولانی موجود را زمانی که به اندازه ی کافی وقت آزاد دارید بخوانید. با گزینه ی Reading List شما میتوانید مقالات مورد علاقه ی خود را ذخیره کنید تا در آینده به راحتی به آنها دسترس داشته باشید. در صورتی که در اکانت مایکروسافت خود لاگین کرده باشید به راحتی خواهید توانست از طریق تمام دستگاه های ویندوز 10 خودتان به این لیست دسترسی داشته باشید.

کورتانا

هرچیزی با کورتانا بهتر است . Edge هم همینطور !

کورتانا در تمام زمینه های ویندوز 10 دستیار شخصی شماست و در مروگر Edge نیز همینگونه خواهد بود. کورتانا اطلاعات مفیدی در مورد وبسایت ها در اختیار شما قرار می دهد و اگر در حال خرید آنلاین هستید کورتانا کوپن های تخفیف در اختیار شما خواهد گذاشت تا پول کمتری بپردازید.

کورتانا در اج در آپدیت سالانه ویندوز 10 اطلاعات تخصصی مایکروسافت در

کورتانا در اج در آپدیت سالانه ویندوز 10
اطلاعات تخصصی مایکروسافت در مایکروسافت می

یکی دیگر از راه هایی که کورتانا میتواند در اج به شما کمک کند در زمانی است که بخواهید در مورد هر چیزی اطلاعات بیشتری در اج دریافت کنید. کلمه یا جمله ی مورد نظر را در متن انتخاب کنید. روی آن کلیک راست کنید و بر روی گزینه ی Ask Cortana کلیک کنید. بدون اینکه لازم باشد برای جستجو یا مشاهده ی نتایج جستجو به وبسایت دیگری بروید کورتانا اطلاعات مفیدی در مورد کلمه یا جمله ی مورد نظر در اختیار شما قرار خواهد داد.

از کورتانا بپررسید در اج در آپدیت سالانه ویندوز 10 اطلاعات تخصصی مایکروسافت در

از کورتانا بپررسید در اج در آپدیت سالانه ویندوز 10
اطلاعات تخصصی مایکروسافت در مایکروسافت می

Ask Cortana آن چنان مفید و کاربردیست که احتمالا در اکثر مواقع در Edge از آن استفاده خواهید کرد .

با به روز رسانی سالانه ی ویندوز 10 Edge  به مرورگر بسیار بهتری تبدیل شده و به نسبت زمانی که پروژه ی اسپارتان به طور رسمی Edge  نام گرفت تجربه ی کاربری بسیار مطلوب تری را در اختیار شما قرار می دهد .

 

تنظیمات و سایر بخش ها

به روز رسانی سالانه ی ویندوز 10 بیش از آنکه قابلیت ها و امکانات جدید به Microsoft Edge اضافه کرده باشد رابط کاربری آن را بهبود داده و اشکالات موجود را رفع کرده است .

قابلیت های مشابهی با سایر مروگرها نظیر گوگل کروم اضافه شده است که به شما اجازه می دهد با کپی کردن عبارتی در حافظه بلافاصله به گزینه ی Paste and search برای جستجوی آن دسترسی داشته باشید .

مضاف بر این کاربرانی که ویندوز 10 را بر روی تلبت استفاده میکنند میتوانند با کشیدن صفحه به چپ و راست در میان سربرگ های مروگر جا به جا شوند .

تنظیمات مرورگر اج در آپدیت سالانه ویندوز 10 اطلاعات تخصصی مایکروسافت در

تنظیمات مرورگر اج در آپدیت سالانه ویندوز 10
اطلاعات تخصصی مایکروسافت در مایکروسافت می

گزینه هایی وجود دارند که با استفاده از آن میتوانید مروگر را برای خود شخصی سازی کنید . البته این گزینه ها خیلی متفاوت از آنچه که در مروگر های دیگر مانند گوگل کروم وجود دارد نیست .  اصلی ترین این امکانات که عموم کاربران تمایل به استفاده از آن دارند شامل ، افزونه ها ، راهنما و تنظیمات است .

تنظیمات مرورگر اج در آپدیت سالانه ویندوز 10 اطلاعات تخصصی مایکروسافت در

تنظیمات مرورگر اج در آپدیت سالانه ویندوز 10
اطلاعات تخصصی مایکروسافت در مایکروسافت می

تنظیمات عمومی دیگری نیز در Edge وجود دارند که شامل تنظیمات پوسته، سربرگ و صفحه ی خانگی می شوند.

و تنظیمات پیشرفته ای که به لایه های عمیق تری از شخصی سازی Edge مربوط است چون ؛ مسدود کردن پاپ آپ ، تغییر گزینه های نوتیفیکیشن ، حریم خصوصی و سایر تنظیمات Edge .

در کنار بخش تنظیمات، یک پیشرفت بزرگ در به روز رسانی سالانه ی ویندوز 10 معماری جدید برای دسترسی پذیری است.

اج اکنون از استاندارد های وب نظیر HTML5 ,CSS3 و ARIA  پشتیبانی میکند که بدان معناست که معماری و محتوای صفحات در مروگر Edge با فناوری های بهبود دسترسی هماهنگی خواهد داشت .

Edge بیش از پیش تجربه ی کاربری خود را ارتقا داده و برای کاربران با هر سطح از توانایی بهینه کرده است.

صفحات وب برای استفاده با برنامه های خوانش صفحه بهینه سازی شده است و ورود اطلاعات به فرم ها و جابجایی بین فیلد ها با استفاده از صفحه کلید آسانتر شده است.

سایر قابلیت های دسترسی پذیری نیز بهبود پیدا کرده اند .

حتی با وجود به روز رسانی سالانه ی ویندوز 10، Microsoft Edge به پیشرفت های بیشتری برای رقابت بهتر با سایر مروگر ها نیاز دارد. به قابلیت های بیشتر ، امکانات گسترده تر و مهمتر از همه به افزونه های بیشتری نیاز دارد .

در حالی که این فرایند کمی زمان خواهد برد اما احتمالا Edge در مسیری قرار دارد که به مروگری بدل خواهد شد که همه خواهان استفاده از آن هستند.

منبع :