اچ پی “سرفیس فون” را با نام “الایت ایکس تری” عرضه میکند

الایت ایکس تری

HP در کنگره ی جهانی موبایل در بارسلونا از Elite x3 رونمایی کرد.

برای مشاهده خصوصیات این تلفن همراه بی نظیر با تیم “مایکروسافت می” همراه باشید.

ابن گجت دارای 4 گیگابایت رم و پردازنده ی چهار هسته ای با سرعت پردازش 2.15GHz ، صفحه ی AMOLED شش اینچی  باتری قدرتمندی با ظرفیت 4,150 میلی آمپر ساعتی میباشد که در نوع خود بی نظیر است. سیستم عامل نصب شده بر روی این دستگاه ویندوز 10 موبایل است و از جدیدترین برنامه ها و سیستم های امنیتی ارائه شده برای ویندوز 10 پشتیبانی می کند.

الیت ایکس تری از نظر تکنیک و سخت افزار برای مصرف کننده طراحی نشده است و قرار است به صورت انحصاری به شرکت ها و کسب و کار ها فروخته شود. البته مصرف کنندگان نیز قادر به تهیه آن خواهند بود. این تفاسیر برای شما آشنا نیست؟ بله البته! همه ی اینها مشابه چیزی است که قبل از این درباره ی سرفیس فون (Surface Phone) از سوی مایکروسافت اعلام شده بود. سرفیس فون طبق گزارش های موجود قرار بود نسل جدید گوشی های لومیا و با کاربری تجاری باشد.

مایکروسافت عقیده دارد که لومیا در بازار مصرف کنندگان کشش کمی دارد ، به ویژه در آمریکا، در حالی که امیدوار است سرفیس فون این کشش را ایجاد کند.

این دو برند – لومیا و سرفیس – با هم برابر نیستند (طبق آمار های Google Trend) ولی در جاهایی با هم تقارن دارند  امید می رود سرفیس فون فرصت های تازه ای برای نجات گوشی های ویندوزی فراهم کند.

مایکروسافت مقاله ای در خصوص این تلفن (الایت ایکس 3) نوشت و در آن امکانات امنیتی این گوشی را معرفی کرد. شاید عجیب باشد اما اچ پی آنچه مایکروسافت به دنبال ساختن آن بود، ساخت و اکنون مایکروسافت از آن حمایت می کند.

منبع: WinBeta.org