مایکروسافت در صدد خرید توییتر است، اما 30 میلیارد دلار گران نیست؟

توییتر مایکروسافت می

گزارش ها می گوید مایکروسافت در صدد خرید توییتر است ، اما 30 میلیارد دلار خیلی گران نیست ؟ با ما همراه باشید.

توییتر اخیرا عملکرد خیلی خوبی نداشته است، این شرکت همچنان در حدود 350 میلیون کاربر فعال در اختیار دارد و شرایط برای این شبکه ی اجتماعی خوب به نظر نمیرسد.

در یکی دو روز گذشته شایعات بسیاری در رابطه با واگذاری توییتر منتشر شده است. CNBC امروز گزارش داد که گوگل و Saleforce علاقمند به خرید توییتر هستند. پس از این گزارش، TechCrunch از رغبت مایکروسافت و ورایزون به خرید این شبکه ی اجتماعی خبر داده است.

هرچند سخنگوی مایکروسافت میگوید هنوز در رابطه با این مسئله اظهار نظری نخواهند کرد.

 

با وجود اینکه هنوز مشخص نیست چرا ممکن است مایکروسافت قصد خرید توییتر را داشته باشد اما عده ای معتقد اند که مایکروسافت ممکن است قصد یکپارچه سازی توییتر با سرویس های دیگر خود چون اسکایپ و یا حتی لینکدین را داشته باشد.

البته نباید فراموش کرد که همین حالا هم مترجم Bing مایکروسافت با تویئتر یکپارچه سازی شده است.

 

اما توییتر حداقل 30 میلیارد دلار مطالبه می کند!

گرچه مایکروسافت به تازگی لینکداین را به ارزش 26.2 میلیارد دلار خریداری کرده است اما ممکن است در نهایت از خرید توییتر صرفنظر کند چرا که توییتر حداقل مبلغ برای فروش را 30 میلیارد دلار تعیین کرده، در حالی که بنا به ارزیابی های صورت گرفته این شرکت حداکثر 18 میلیارد دلار ارزش دارد.

با این قیمت گذاری انجام شده توسط توییتر این احتمال دور از ذهن نیست که نهایتا هیچ شرکتی موفق به خرید آن نشود.

اما گوگل یا آلفابت ممکن است هنوز هم علاقمند به خرید این شبکه ی اجتماعی باشد چرا که به نظر می رسد رغبتی به حفظ گوگل پلاس ندارند.

در سمت دیگر به نظر نمی رسد که Saleforce از چنین خریدی نفع قابل توجهی به دست آورد چرا که عمده ی تمرکز این شرکت بر روی مشتریان سازمانی معطوف است.

 

اینکه مایکروسافت در خرید لینکداین رقبایی چون فیسبوک و گوگل را کنار زده است هیچ امتیازی برای آن محسوب نخواهد شد و هر کدام از این شرکت ها شانس قابل توجهی برای خرید توییتر دارند.

 

فکر میکنید مایکروسافت موفق به خرید توییتر می شود؟ از طریق بخش نظرات ما را آگاه کنید.

 

منبع :

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به شرکت در بحث هستید؟
در صورت تمایل مشارکت کنید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *