چگونه همزمان با ویندوز 7 یا 8، ویندوز 10 رایگان داشته باشیم؟

چطور همزمان با ویندوز 7 یا 8، ویندوز 10 رایگان داشته باشیم؟ آموزش های مایکروسافت در مایکروسافت می

شما با پیغام های مکرر مایکروسافت برای آپگرید مقابله کردید. به روزرسانی خودکار را غیر فعال کردید و اینترنت را زیر و رو کردید تا راهی برای خلاص شدن از تلاش بی وقفه ی مایکروسافت برای آپگرید سیستم عاملتان پیدا کنید و حالا چیزی که به آن رسیده اید یک ساعت شمار معکوس است که نشان میدهد چقدر به پایان فرصت این پیشنهاد رایگان نزدیک هستید .

کمتر از ده روز تا پایان فرصت آپگرید رایگان باقی مانده و شما کمی استرس پیدا کرده اید و مردد هستید . اگر بعضی امکانات جالب صرفا روی ویندوز 10 ارائه شوند چه ؟ ( قابلیت ایکس باکس روی ویندوز 10 ، اپ ها و کورتانا قابلیت جالب جدید حساب نمی شوند؟؟ ) راهی نیست همزمان با اینکه به ویندوز 7 یا 8 محبوبتان چسبیده اید این فرصت رایگان را هم طولانی تر کرد؟؟
خب . هست ! اما شما مجبورید برای این منظور برخی کارها را انجام دهید. اساسا چیزی که شما لازم دارید این است که به ویندوز 10 آپگرید کنید و پس از آن دوباره به سیستم عامل قبلی خود برگردید.
کاری که در این فرآیند انجام می گیرد این است که یک کلید لایسنس ویندوز 10 که مربوط به دستگاه شماست تولید می شود. کلیدی که پس از داونگرید به سیستم عامل قبلیتان نیز در دسترس خواهد بود چرا که در فضای ابری مرتبط با اکانت مایکروسافت شما ذخیره میشود و پس از پایان فرصت رایگان یکساله که 8 مرداد 95 خواهد بود باز هم قابل استفاده است .
برای کسب اطلاعات بیشتر در باره ی فعالسازی ویندوز 10 به این صفحه ی پشتیبانی مایکروسافت مراجعه کنید .
برای این کار باید خیلی راحت بر خلاف هرچیزی که دوست داشتید عمل و به ویندوز 10 آپگرید کنید. برای اینکه بتوانید این کار را رایگان انجام دهید حتما قبل از 29 جولای یعنی هشتم مرداد دست به کار شوید ، البته این را هم در نظر داشته باشید که شما باید تایید کنید که نسخه ی فعلی سیستم عامل شما دارای لایسنس قانونیست ( کلید فعال سازی را داشته باشید )، و صد البته دستگاه شما با ویندوز 10 سازگار بوده و امکانات سخت افزاری لازم را داشته باشد.

لازم است اکانت مایکروسافت مرتبط با فعالسازی ویندوز 10 خود را در اختیار داشته باشید، اگر با اکانت مایکروسافت خود لاگین کرده اید که همه چیز مرتب است ، اما اگر از یک اکانت لوکال استفاده میکنید لازم است به این مسیر رفته، اکانت مایکروسافت خود را اضافه کنید و فرآیند را خاتمه دهید .
Settings > Update & security > Activation
پس از این شما 30 روز فرصت دارید تا به ویندوز 7 بازگردید ، شاید لازم باشد چند روزی با امکانات ویندوز 10 آشنا شوید . ویندوز 10 به همراه به روز رسانی سالانه خود واقعا محشر است ، دلایل زیادی برای آپگرید کردن وجود دارد .

به هر شکل اگر به استفاده از ویندوز 10 راضی نشدید و دوست دارید از چیزهای قدیمی از رده خارج و نا امن استفاده کنید میتوانید در این بازه ی 30 روزه به ویندوز 7 بازگردید .
طبق اطلاعات پشتیبانی مایکروسافت کارهایی که لازم است انجام دهید به این شرح است :
آیا من میتوانم به سیستم عامل قدیمی خود برگردم؟
بله ، چند راه متفاوت وجود دارد که از آن طریق میتوانید به نسخه ی قبلی ویندوز خود بازگردید :
– اگر از تاریخی که به ویندوز 10 آپگرید کرده این کمتر از 10 روز میگذرد میتوانید از مسیر Settings > Update & security > Recovery به نسخه ی قبلی ویندوز برگردید .

-اگر سازنده ی دستگاه شما این امکان را ارائه داده باشد ممکن است بتوانید دستگاه را به تنظیمات کارخانه و سیستم عامل قبلی بازگردانید.
-اگر گزینه ای برای بازگشت به حالت کارخانه وجود نداشت میتوانید نسخه ی قبلی ویندوز را مجددا به صورت دستی نصب کنید .

بعد از این هر زمان که تصمیم گرفتید که این کار را انجام بدهید ( شاید بعضی به روز رسانی های RS2 شما را وسوسه کند یا شاید فقط به خودتان بیایید !) میتوانید مجددا به صورت رایگان به ویندوز 10 آپگرید کنید . تا هر زمان که مایکروسافت ویندوز ده را زنده نگه دارد یا تا وقتی که کامپیوتر شما قابل استفاده باشد !
پس حتی اگر مطمئینید هرگز نمیخواهید به ویندوز 10 آپگرید کنید بهتر است کورسوی امیدی برای این فرصت رایگان باقی بگذارید .

هنوز از ویندوز 7 یا 8 استفاده میکنید ؟ آیا هرگز آپگرید خواهید کرد ؟ از طریق بخش نظرات به ما بگویید .

منبع : winbeta

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به شرکت در بحث هستید؟
در صورت تمایل مشارکت کنید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *