نسخه رسمی اس کیو ال سرور 2016 منتشر شد

مکروسافت اس کیو ال سرور 2016 منتشر شد جدیدترین اخبار مایکروسافت می

Sql server 2016  رسما منتشر شد . ابزار مهاجرت از اوراکل هنوز هم ارائه میشود. در ادامه ی مطلب با جدیدترین ویژگی های این محصول با مایکروسافت می همراه باشید.

ساعاتی قبل مایکروسافت به طور رسمی محصول SQL Server 2016  خود را معرفی کرد . محصولی که مایکروسافت اعتقاد دارد ، سریع ترین و به صرفه ترین دیتابیس دنیا برای HTAP  (پردازش تحلیلی و تراکنشی هیبریدی)است . با ستون های درون حافظه ای قابل آپدیت و تجزیه و تحلیل پیشرفته به وسیله ی یکپارچه سازی عمیق با سرویس R  هم اکنون به طور عمومی در دسترس قرار دارد.

SQL Server 2016  یک پلتفرم کامل اطلاعات است که هم از نسخه های قبلی خود امتر و سریعتر است و همینطور به اندازه ی قابل توجهی از پلتفرم های مشابه نظیر اوراکل ارزانتر است .

طبق گفته ی مایکروسافت استفاده از SQL Server 2016  در بار کاری مشابه ، یک دهم هزینه ی استفاده از اوراکل را در بر خواهد داشت.

مایکروسافت سعی دارد توسعه دهندگان را از اوراکل و سایر پلتفرم های  RDBMS(پایگاه های داده سنتی رابطه ای ) تجاری رقیب ؛ به وسیله ی ارائه سرویس ویژه ای برای مهاجرت دور کند . این سرویس که با لایسنس رایگان  SQL Server پشتیبانی میشود قبلتر در ماه مارس معرفی شده بود و به نظر میرسد پی از انتشار SQL Server 2016   نیز ادامه یابد.

به کسانی که علاقه دارند نمونه ای از SQL Server 2016   را امتحان کنند توصیه شده که توسط Azure SQL VM یک محیط آزمایشی ایجاد کنند . البته استفاده از تمام امکانات SQL Server 2016   نیز با نسخه ی رایگان مخصوص توسعه دهندگان امکان پذیر است .

منبع: Winbeta.org

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به شرکت در بحث هستید؟
در صورت تمایل مشارکت کنید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *