گوشی های نوکیا لومیا 520 و لومیا 525 از اندروید 7.1 نوقا بهره مند می شوند

اندروید 7.1 بر روی لومیا 520 و 525

بر کسی پوشیده نیست که نوکیا لومیا 520 و لومیا 525 توانایی اجرای سیستم عامل اندروید را دارند؛ اما حالا مشخص شده است که این دو گوشی قدیمی از آخرین ورژن اندروید یعنی نوقا بهره مند شده اند تا سهم ناچیزی از بازار آن را در اختیار بگیرد.
Lumia 520 نزدیک به 4 سال پیش عرضه شد و هیچ گاه ویندوز 10 موبایل را دریافت ننمود. حالا ظاهرا قرار است از اندروید به جای ویندوز موبایل در آن استفاده شود. اندروید عرضه شده اما اندروید نوقا خواهد بود که آخرین ورژن عرضه شده از سوی گوگل است. این سیستم عامل با ویژگی های دیگری از سوی سازنده همراه می شود.
این گوشی هرگز شبیه به پرچمداران نیست اما جای تعجب دارد که با سخت افزار خود توانایی اجرای این سیستم عامل را خواهد داشت. سیستم عامل نقش مهمی در کارایی گوشی بازی می کند اما مسئله مهم کند بودن اجرای آن است، احتمالا این آپدیت تنها دمویی از نوقا است که در زیر نمایش داده شده :
(فیلم)

ROM این گوشی همه ابزار لازم برای نصب اندروید نوقا در اختیار دارد. حتی قابلیت split-screen که اندروید از مایکروسافت قرض گرفته قابل اجرا است. البته ظاهرا مایکروسافت قصد ندارد به این زودی این قابلیت را به گوشی خود بیاورد.
به دلیل اینکه این یک پروژه اپن سورس اندروید است، بنابر این هیچ کدام از اپلیکیشن های گوگل به صورت پیش فرض نصب نخواهند بود، اما دانلود و نصب آنها از Google Play کار سختی نیست.
اما Lumia 525 از اندروید نوقا بهره بهتری خواهد برد و احتمالا عملکرد روان تری خواهد داشت (پیشنهاد می کنیم صدای ویدئو را قطع نمایید) :
(ویدئو)

موضوع مهم دیگر، قبل از رونمایی رسمی از این سیستم عامل، این است که بسیاری از دارندگان گوشی های سری Lumia تمایل به حضور اندروید به جای ویندوز در گوشی خود را دارند و این خبر می تواند نویدی به دارندگان سری های لومیا برای دریافت اندروید بدهد.
اگر از این گوشی 4 ساله قدیمی استفاده می کنید این می تواند زمان مناسبی برای کوچ از آن سیستم عامل قدیمی به اندروید باشد.

منبع:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به شرکت در بحث هستید؟
در صورت تمایل مشارکت کنید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *