لزوم استفاده از TMP 2.0 برای دستگاه های جدید دارای ویندوز 10

مایکروسافت می جدیدترین اخبار مایکروسافت

هر روز که به انتشار به روز رسانی سالانه ی ویندوز 10 نزدیک تر می شویم خبر های بیشتری در مورد آن به گوش می رسد .

طبق اسلایدی که در همایش “امنیت ویندوز” ارائه شده بود . پس از رسیدن به روز رسانی سالانه ی ویندوز 10 ؛ افرادی که از TMP 2.0  استفاده نمیکنند دیگر امنیت نخواهند داشت. با تیم مایکروسافت می همراه باشید.

در حقیقت گفته شده است . از تابستان امسال تمام دستگاه های جدیدی که تولید میشوند میبایست اقدامات لازم را برای به کار گیری و تطابق با استاندارد های مورد نیاز TMP 2.0  به انجام برسانند . این بدان معناست که TMP 2.0  مبایست بر روی تمام کامپیوتر هایی که از حالا جهت کار با ویندوز 10 ساخته میشوند ، به طور پیش فرض موجود و فعال باشد .

برای افرادی که آشنایی کافی با این اصلاح  ندارند باید اشاره کنم که TMP  مخفف Trusted Platform Module  به معنای ماژول پلتفرم امن است .

این همان ریزپردازنده ای است که کلید های رمزنگاری را جهت حفاظت از اطلاعات شما تولید میکند . همانطور که در صفحه راهنمای TMP  مایکروسافت اشاره شده است ، مایکروسافت پیشروی توسعه و استاندارد کردن TMP 2.0  بوده که اثرات و فواید آن در الگوریتم ها ، کلیدهای رمز نگاری و کنترل دسترسی به اثبات رسیده است .

اگر ازین بابت نگران هستید که با به روز رسانی جدید ویندوز10 دیگر امنیت نخواهید داشت ، احتمالا نباید نگران باشید . چون مدت هاست این استاندارد صنعتی در تولید کامپیوتر ها اعمال میشود و امروزه اکثر کامپیوتر های از TMP 2.0  استفاده میکنند . اما اگر باز هم نگران هستید یا از آن دسته از افرادی هستید که تمایل دارند همه چیز را دوباره بررسی کنند ، راه ساده ای برای حصول اطمینان از مورد وجود دارد . اگر درایور مربوطه بر روی کامپیوتر شما نصب باشد ( که قاعدتا باید باشد) میتوانید از سربرگ Security Devices به Device Manager رفته و Trusted Platform Module 2.0 را در لیست موجود ببینید.

الزام به استفاده از TMP 2.0  احتمالا برای داشتن بالاترین ضریب امنیت است .

امنیت همیشه مقوله ای با اهمیت فوق العاده بالاست ، و این مسئولیت مایکروسافت است که به عنوان سازنده ی محبوب ترین سیستم عامل دنیا از امنیت اطلاعات کاربرانش اطمینان حاصل کند.

حالا با این امید که دیگر دغدغه ی نسخه های قدیمی TMP  وجود نخواهد داشت ، مایکروسافت میتواند فعالیت های قابل توجه بیشتری جهت امن نگاه داشتن ویندوز 10 انجام دهد .  

منبع: WinBeta

ترجمه: آقای مرتضی داداشی