اولویت MX چیست؟

,
آفیس 365 شرکتی

اگر دامنه شما بیش از یک رکورد MX دارد، ارسال کننده ایمیل باید تشخیص دهد که از کدامیک باید استفاده کند. رکوردهای MX برای تعیین اولویت از فیلدی به نام ” Preference (ارجحیت)” استفاده میکنند. زمانی که یک رکورد MX ایجاد میکنید، اغلب فراهم کنندگان هاست DNS از شما میخواهند که عدد Preference (ارجحیت) را تعیین کنید. در بعضی از فراهم کنندگان هاست DNS این فیلد Preference و دربرخی دیگر “Priority (اولویت)” نامگذاری میشود. گاهی اوقات از شما یک عدد خواسته میشود و گاهی نیز از شما خواسته میشود تا یکی از سه حالت Low (پایین)، Medium (متوسط) و High (بالا) را انتخاب کنید.

اگر فقط یک رکورد MX داشته باشید، هر مقداری برای اولویت و ارجحیت مناسب است. با این وجود، اگر بیش از یک رکورد MX دارید، به عنوان مثال اگر از یک رکورد MX برای اثبات اینکه مالک دامنه هستید و از رکورد MX دیگری برای مسیر ایمیل استفاده میکنید، دقت کنید که اولویت در نظر گرفته شده برای رکورد MX مسیر ایمیل، دارای اولویت بالاتری نسبت به رکورد MX اثبات مالکیت باشد.
ایمیل دریافت شده در سرور مبادله ایمیل، دارای پایین ترین عدد ارجحیت (Preferrence)، (بالاترین اولویت) می باشد، بنابراین رکورد MX که برای مسیر ایمیل استفاده میکنید، باید پایین ترین عدد ارجحیت، معمولا عدد 0، را داشته باشد. به عنوان مثال، برای رکورد MX مسیر ایمیل از 0 و برای رکورد MX مربوط به اثبات مالکیت دامنه توسط شما از عدد 10 استفاده کنید. و یا اینکه اگر فراهم کننده هاست DNS شما از سه حالت Low (پایین)، Medium (متوسط) و High (بالا) استفاده میکند، برای رکورد MX مسیر ایمیل از بالا و برای رکورد MX مربوط به اثبات مالکیت از پایین استفاده کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به شرکت در بحث هستید؟
در صورت تمایل مشارکت کنید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *