مشکل فریز شدن صفحه بعد از بروز رسانی سالانه ی ویندوز 10

مشکل فریز شدن صفحه بعد از بروز رسانی سالانه ی ویندوز 10 مایکروسافت می

به روز رسانی سالانه ی ویندوز 10 کمتر از یک هفته ی قبل منتشر شد، هرچند پس از آن بسیاری از کاربران برای شکایت ازمشکل فریز شدن سیستم ناشی از این به روز رسانی به شبکه های اجتماعی هجوم آوردند با این وجود هنوز راه حلی که برای تمامی کاربران چاره ساز باشد ارائه نشده است.

همانگونه که قبلتر Neowin گزارش داده است، پس از آنکه کاربری با مشکل فریز شدن سیستم و به طور خاص مشکل در Taskbar مواجه شد و با ایجاد تاپیکی در Reddit درخواست کمک کرد به سرعت تعداد بسیار زیادی از کاربران که با مشکل مشابهی مواجه شده بودند از این تاپیک استقبال کردند. کاربران در تلاش برای رفع این مشکل هر احتمالی از مشکلات نرم افزاری تا عیوب سخت افزاری را برای یافت ریشه ی این مشکل بررسی کردند اما نهایتا هیچ علت قطعی و مورد توافقی برای این مشکل پیدا نشد. در حقیقت طیف وسیعی از کاربران با تنظیمات نرم افزاری و سخت افزاری مختلفی با این مشکل مواجه شده بودند.

 

برخی راه حل هایی که برای تعدادی از کاربران مفید بوده به شرح زیر است :

  • تغییر مکان نصب اپ ها به درایو سیستم
  • نصب یا به روز رسانی Intel Rapid Storage Technology

متاسفانه همانطور که اشاره شد این روش ها برای همه ی کاربران مفید نبودند.

آنطور که به نظر میرسد این مشکل از استارت منو و نوار وظیفه ریشه میگیرد چنان که کاربران فرایند شروع این مشکل را اینگونه شرح می دهند:

پس از ورود به سیستم همه چیز برای حدود 20 ثانیه درست عمل می کند و پس از آن در صورتی که حتی نشانگر موس از روی ناحیه ی استارت منو یا نوار وظیفه عبور کند سیستم فریز شده و با پیغام “Microsoft Windows is not responding” مواجه می شویم . حتی پس از غیر فعال کردن تمام برنامه های اضافی باز هم این مشکل پابرجاست “

در برخی موارد این فریز شدن خود به خود رفع نشده و حتی با ریستارت کردن explorer.exe مشکل همچنان پابرجاست.

این مشکل در دستگاه ها و سخت افزار های مختلف مشاهده شده است و متاسفانه مایکروسافت هنوز در مورد این مشکل اظهار نظری نکرده است .

 

منبع :

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به شرکت در بحث هستید؟
در صورت تمایل مشارکت کنید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *